Affiliated to CBSE vide affiliation number 2430410 for secondary & senior secondary school.


Faculty


Name: CHANDRIMA GOSWAMI MUKHERJEE

Designation: HEADMISTRESS

Qualification: B.A, B.Ed, D.El.Ed, Early Childhood Education & Care (Finn.Dip.), Cambridge Pedagogy (Trained), P&PTTC

Name

SOVONA SINGHA

Designation

TGT

Qualification

M.A, B.Ed

Name

SARIFA YEASMIN

Designation

TGT

Qualification

M.Sc,B.Ed

Name

TRISANDHYA BANDYOPADHYAY

Designation

TGT

Qualification

M.Sc,B.Ed

Name

SANJEET KUMAR RAJAK

Designation

TGT

Qualification

MA, B.Ed

Name

SANGHAMITRA JANA

Designation

ECA

Qualification

M.A.

Name

MD ZAHID KHAN

Designation

TGT

Qualification

M.Sc, B.Ed

Name

SUGANDHA SHAW

Designation

PRT

Qualification

B.A, B.Ed

Name

MALLIKA KARJEE

Designation

ECA

Qualification

M.A.

Name

DIBYENDU SAMAJDAR

Designation

TGT

Qualification

M.Sc, B.Ed

Name

SANJUKTA PRAMANIK

Designation

PRT

Qualification

M.A, B.Ed

Name

SK NUR ALAM

Designation

P.E.

Qualification

M.P.Ed

Name

SANJIB PAN

Designation

TGT

Qualification

M.Sc, B.Ed

Name

PARNASREE DUTTA

Designation

PRT

Qualification

B.A, B.Ed

Name

NABANITA BANERJEE

Designation

TGT

Qualification

M.A, B.Ed

Name

MOHUA DAN

Designation

PRT

Qualification

MA, B.Ed

Name

KUHELI DUTTA

Designation

COMP.

Qualification

M.TECH

Name

DEBLINA BHATTACHARYYA

Designation

PRT

Qualification

M.A, B.Ed

Name

SANGITA MAJUMDER

Designation

ECA

Qualification

M.A,B.Ed,M.Phil

Name

MANDRITA BANERJEE

Designation

PRT

Qualification

M.A.

Name

SUBARNA CHOWDHURY

Designation

PRT

Qualification

M.Sc, B.Ed

Name

SAMADRITA DAS

Designation

PRT

Qualification

M.Sc, B.Ed

Name

SUDIPTA CHATTORAJ

Designation

PRT

Qualification

B.A.,B.Ed

Name

PRITY MUKHERJEE

Designation

TGT

Qualification

M.A., B.Ed

Name

SURASREE BANERJEE

Designation

PRT

Qualification

M.Sc, B.Ed

Name

ARJOON LAKHANDRI

Designation

LIB.

Qualification

M.LIB

Name

SUBHANKAR DAS

Designation

COMP.

Qualification

M.TECH

Name

BARSHA RAKSHIT

Designation

TGT

Qualification

M.A., B.Ed

Name

MEGHNA CHATTERJEE

Designation

TGT

Qualification

M.Sc, B.Ed

Name

SAYANI DAS

Designation

PRT

Qualification

B.SC, B.Ed

Name

NAJMA KHATUN

Designation

P.E.

Qualification

M.PED

Name

SAYANTANI SAHA

Designation

ART & CRAFT

Qualification

MASTERS OF FINE ARTS (GLASS & CERAMICS)

Name

DEBOSTUTI ADHIKARY

Designation

PRT

Qualification

MA (ENG), B.ED

Name

SOUMEN PRADHAN

Designation

NTS & COMPUTER

Qualification

M.Sc (Computer Science)


Non-Teaching Staff

Name

SHYAMAL HALDER

Designation

ADMINISTRATIVE OFFICER

Qualification

B.COM

Name

SUDIPTO ROY

Designation

H.R. & Admin

Qualification

B.COM, MBA

Name

PRITHWI NATH KUNDU

Designation

Head Accountant

Qualification

B.COM

Name

KANAI MONDAL

Designation

FDM & Relationship

Qualification

M.A, B.Ed

Name

RAHUL CHATTERJEE

Designation

Transport Incharge

Qualification

MA,D.EL.ED

Name

ATANU DAS

Designation

Engineer

Qualification

B.TECH

Name

RABI SASHI SENGUPTA

Designation

Engineer (Interior)

Qualification

M.A

Name

MIR ISTAK RAHAMAN

Designation

DEO

Qualification

B.A

Name

ASHUTOSH GUPTA

Designation

DEO

Qualification

B.A, D.EL.ED

Name

SACHIN BISWAS

Designation

DEO

Qualification

B.A

Name

AMIT KUMAR MONDAL

Designation

Supervisor

Qualification

B.A

Name

KHOKHON DAS

Designation

Hostel Superintendent

Qualification

B.A

Name

BHALENDRA SINGH

Designation

Hostel Warden

Qualification

B.A

Name

APARNA RAKSHIT

Designation

Hostel Warden

Qualification

B.A

Name

CHAITALI MONDAL

Designation

In-house Nurse

Qualification

G.N.M